psychoterapia par i małżeństw

psychoterapia par i małżeństw

O tym, że o miłość trzeba dbać wie chyba każdy, ale życie pokazuje, że trudno nieraz sprostać wyzwaniu jakim jest związek dwojga ludzi. Niezależnie od stażu i statusu związku, wieku, orientacji seksualnej, zgromadzonych środków na koncie, mogą pojawić się kryzysy, których przezwyciężenie w konstruktywny sposób przekracza możliwości partnerów, a perspektywa dalszego, wspólnego życia zawisa na włosku. „Lepiej razem czy osobno?” Oto jest pytanie. Zdrada, utrata zaufania, zero seksu, kłótnie, brak jakiejkolwiek porozumienia, a nawet niechęć i nienawiść w stosunku do osoby, którą kiedyś tak bardzo kochaliśmy, nie muszą oznaczać rozstania jeśli zdecydujemy się na profesjonalną pomoc.

Psychoterapia par i małżeństw ma na celu odbudowę wzajemnej relacji na zdrowym fundamencie, odnalezienie wspólnej płaszczyzny do dialogu, uczuć. Pod okiem bezstronnego terapeuty, w bezpiecznych warunkach partnerzy na nowo się poznają, rewidują swoje cele, oczekiwania, uczą się jak rozmawiać.

Spotkania z jednym lub z dwoma terapeutami odbywają się raz w tygodniu , zwykle przez 6 do 12 miesięcy. Psychoterapia par często okazuje się skuteczna, ale wymaga dużego zaangażowania i gotowości obu stron, w niektórych przypadkach zamiast wspólnej terapii zalecana jest terapia indywidualna jednego lub obojga partnerów.


Sesja dla par i małżeństw trwa przeważnie 90 min. Spotkania na ogół odbywają się raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. W miarę trwania terapii odstępy miedzy sesjami wydłużają się. Terapia par i małżeństw w naszym Ośrodku jest prowadzona w dwóch formach: z  jednym lub dwoma terapeutami. Koszt jednego spotkania to 180 zł (1 terapeuta) lub 260 zł (2 terapeutów).


W celu umówienia się na wizytę skontaktuj się z terapeutą