Aby umówić się na wizytę u tego terapeuty:
• zadzwoń: 606 248 355
• napisz: agata.wons@strefarozwoju.org.pl

 

KK kolorJestem psychologiem, psychoterapeutą w nurcie systemowym i Ericksonowskim oraz akredytowanym coachem ACC ICF oraz wykładowcą akademickim.

Pracując jako psychoterapeuta czy coach tworzę atmosferę otwartości, szacunku, zaufania, zapewniam twórcze metody pracy. Dzięki temu podczas rozmowy powstają warunki ułatwiające poszerzenie samoświadomości: wiedzy o sobie, o przeżywanych emocjach, o swoich potrzebach, przekonaniach, wartościach i zasobach.
Wierzę w wewnętrzną mądrość każdej osoby, która często budzi się i wzmacnia w czasie procesu terapii, dzięki czemu jest w stanie samodzielnie odnaleźć najwłaściwsze rozwiązanie.
W swojej pracy kierują sie zasadami Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty zatwierdzonym przez Sekcję Psychoterapii i Sekcję Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Jako psycholog zdrowia pomagam osobom, które chorują przewlekle, doświadczają bólu, mają trudności w okiełznaniu stresu (np. w czasie egzaminów, rozmów kwalifikacyjnych, w pracy) lub cierpią z powodu zaburzeń psychosomatycznych (częste bóle głowy, bezsenność, dolegliwości somatyczne o nieznanej etiologii). W czasie sesji wspieram proces odzyskiwania równowagi psychofizycznej i wzmocnienia systemu immunologicznego oraz prowadzenia zdrowego stylu życia opartego na samoświadomości.

Pracuję również jako wykładowca akademicki w Zakładzie Psychologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W swej aktywności naukowo-badawczej zajmuję się tematyką psychologii zdrowia, rozwoju osobowości, radzenia sobie ze stresem i profilaktyką wypalenia zawodowego. Jestem autorką artykułów z tej tematyki i współautorem podręcznika Psychologia dla studentów kierunków medycznych.

Posiadam bogate doświadczenie diagnostyczno-terapeutyczne zdobyte w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Współpracowałam ze Śląskim Stowarzyszeniem Osób Dotkniętych Chorobą Parkinsona udzielając wsparcia chorym i ich rodzinom.
Prowadzę psychoterapię indywidualną dla osób z problemami emocjonalnymi, doświadczającymi obniżonego nastroju, depresji, lęku, zwątpienia w swoje możliwości w różnych sytuacjach życiowych (ważne decyzje, aktywność zawodowa), odczuwają obniżoną motywację do podejmowania aktywności, mają problemy z kontrolowaniem złości oraz doświadczają długotrwałych trudności w relacjach z innymi ludźmi.

Dużą satysfakcje sprawia mi praca terapeutyczna z parami i małżeństwami nad pokonaniem kryzysu w związku (trudności w komunikacji, problemy emocjonalne w sytuacji rozstania, zdrady, rozwodu). Prowadzę również psychoterapię rodzinną (konflikty w rodzinie, trudności w relacjach rodzice-dzieci, brak porozumienia).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (PTP) oraz International Coach Federetion (ICF).

Certyfikaty i szkolenia

Dbając o wysoki standard pracy nieustannie pogłębiam wiedzę z zakresu psychoterapii i systematycznie rozwijam swój warsztat pracy.
Kształciłam się w zakresie „Systemowego rozumienie rodziny” w Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii (kurs atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), a uczestniczyłam także w całościowym szkoleniu w nurcie Psychologii Zorientowanej na Proces.
Ponadto ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Mediacji i Negocjacji w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych oraz studium podyplomowe dla Biegłych Sądowych Psychologów.

Posiadam kwalifikacje do prowadzenia terapii metodą EEG-Biofeedback (Certyfikat I stopnia) oraz metodą wspierania rozwoju wg dr Paula E. Dennisona ( I i II stopień).

W pracy stosuję również techniki poznane na kursie Racjonalnej Terapii Zachowania oraz terapii metodą Simontona (poznawczo-behawioralny program psychoterapii przeznaczony dla pacjentów onkologicznie chorych).

W Towarzystwie Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą w Krakowie uzyskałam dyplom kursu hipnozy terapeutycznej I Stopnia.
Ukończyłam liczne szkolenia prowadzone przez Polski Instytut Ericksonowski, w którym obecnie finalizuję całościowy kurs psychoterapii atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.


Dla kogo pomoc psychologiczna i psychoterapia?: Dla osób które:

 • zmagają się z chorobą somatyczną, doświadczają bólu, potrzebują wsparcia oraz ich rodzin
 • mają trudności w okiełznaniu stresu (np. w czasie egzaminów, rozmów kwalifikacyjnych, w pracy zawodowej)
 • cierpią z powodu zaburzeń psychosomatycznych (częste bóle głowy, bezsenność, dolegliwości somatyczne o nieznanej etiologii)/li>
 • przeżywają silny lęk w różnych sytuacjach życiowych (ważne decyzje, aktywność zawodowa) lub lęk przed specyficznymi sytuacjami (np. poruszanie się środkami komunikacji miejskiej, lęk przed wychodzeniem z domu)
 • doświadczają trudności w relacjach: małżeńskiej, partnerskiej (trudności w komunikowaniu się z partnerem, problemy emocjonalne w sytuacji rozwodu, zdrady, rozstania)/li>
 • doświadczają konfliktów w rodzinie, trudności w relacjach rodzice-dzieci,
 • mają obniżony nastrój, obniżoną motywację do podejmowania aktywności
 • doświadczają trudności w kontaktach z innymi ludźmi, mają poczucie niezrozumienia czy odrzucenia
 • mają problemy z kontrolowaniem złości i agresji
 • cierpią z powodu zaburzeń związanych z długotrwałym stresem czy kryzysem życiowym
 • doświadczają zwątpienia w swoje możliwości/li>
 • czują się wewnętrznie wypalone, zmęczone codziennością

REKOMENDACJE:


CERTYFIKATY: